Hierarchia

Stanowiska wybierasz właśnie z tej zakładki. Można mieć max. 4 stanowiska. Istnieje możliwość późniejszej zmiany obejmowanej funkcji. W nawiasach podana jest maksymalna ilość wilków potrzebnych do zawodu.

Kolory:
Tytuł co najmniej chłopa (ten tytuł ma każdy wilk na starcie)
Tytuł co najmniej gołoty
Tytuł co najmniej szlachty zagrodowej
Tytuł co najmniej szlachty średniej
Tytuł magnaterii
Zajęte
Sądownictwo i doradztwo
Sędzia (do 1, tytuł co najmniej magnaterii): Severus
Wydaje wyroki na wilkach i lisach, które w czymś zawiniły.

Rada (do 5, tytuł co najmniej średniej szlachty): brak
Członkowie Rady biorą udział w zebraniach z królem oraz niekiedy decydują odnośnie ostatecznego wyroku w sądzie. Mają bezpośredni wpływ na życie innych członków Królestwa.

Doradca króla (do 1, potrzebny doktorat, tytuł co najmniej magnaterii): Lucy
Służy dobrą radą oraz trzyma się boku władcy. Pomaga w decyzjach co do dalszych losów Czarnego Królestwa.

Kronikarz (do 1, potrzebny doktorat, tytuł co najmniej średniej szlachty): brak
Zajmuje się spisywaniem dziejów Czarnego Królestwa i jego okolic.

Rachmistrzowie (do 3, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Muszą posiadać umiejętność sprawnego liczenia, dobrze, jakby mieli zaczęte studia. Zleca się im wykonywanie rachunków, są szczególnie przydatni celnikom oraz rzemieślnikom.

Celnicy (do 2, potrzebny doktorat, tytuł co najmniej średniej szlachty): brak
Pobierają podatki w imieniu władcy.

Szkolnictwo
Piastunki (do 3, wyłącznie wadery, tytuł co najmniej chłopki): brak
Zajmują się najmłodszymi szczeniakami, podczas gdy ich rodzice są zajęci na budowie.

Nauczyciele (do 3, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Nie są doskonale wykształceni, jednak muszą posiadać wiedzę, którą zapewnią najmłodszym pokoleniom Czarnego Królestwa dobry start oraz podstawowe wykształcenie.

Uczniowie (szczeniaki od wieku pół roku do 2,5 roku, nieograniczona ilość): Istoria, Iro
Szczeniaki, które uczą się od nauczycieli, jak stać się dobrym mieszczaninem lub chłopem. Posiadają w ten sposób podstawową wiedzę, taką jak pradawna historia, proste rachunki, odczytywanie znaków, polowanie zwierzyny, samoobrona, przyrządzanie mało skomplikowanych eliksirów oraz rzucanie pojedynczych zaklęć.

Rektor (do 1, potrzebny doktorat, tytuł co najmniej magnaterii): brak
Najważniejszy na uczelni, pełni funkcję "dyrektora", który nadzoruje pracę każdego z nauczycieli oraz profesorów. Ma możliwość wyrzucenia ich ze stanowiska. Rozdaje certyfikaty ukończenia uczelni.

Profesorzy (do 3, potrzebny doktorat, tytuł co najmniej średniej szlachty): tymczasowo Severus
Nauczyciele z wyższym wykształceniem, którzy mogą nauczać dorosłe wilki.

Bakałarze (nieograniczona ilość, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Żacy, którzy weszli na wyższy poziom nauki i obrali jeden z kierunków, w którym chcą się edukować: prawa, medycyny, matematyki, magii, sztuki lub lupusizmu (odpowiednik humanizmu, na którym wilki uczą się również odczytywania pradawnych runów). Odbywają się lekcje szermierki, walki wręcz oraz jazdy konnej. Aby zakończyć naukę i uzyskać doktorat, należy napisać minimalnie 30 opowiadań o studiowaniu.

Żacy (nieograniczona ilość, tytuł co najmniej gołoty): Gall Anonim
Edukują się w kierunku prawa, medycyny, gramatyki (biegłe posługiwanie się językami fantastycznych istot), dialektyki (logiczne myślenie), retoryki (umiejętność przemawiania), arytmetyki, geometrii, astronomii, biologii, geografii, zaklęć i eliksirów wyższych, płynnego czytania, pisania oraz muzyki. Aby zakończyć naukę i stać się bakałarzem, należy napisać minimalnie 20 opowiadań o studiowaniu.
Budowa
Przywódca budowniczych (do 1, tytuł co najmniej średniej szlachty): Severus
Zajmuje się asekurowaniem wszystkich działań na budowach, tworzy projekty budynków, kontroluje zbiórki i pracowników oraz ich godzin pracy.

Bednarze (do 3, tytuł co najmniej chłopa): -
Wykonuje drewniane naczynia klepkowe w tym beczki, balie, wiadra, skobki, kufle oraz miski klepkowe.

Ceglarze (do 4, tytuł co najmniej chłopa): Carey
Wytwarza, uklepując glinę w drewniane formy, cegły surowe i suszy je; cegły niewypalane służą do wypełniania ścian o konstrukcji szachulcowej, wznoszenia palenisk i pieców itp.; część cegieł się wypala i służyły do wznoszenia reprezentacyjnych budowli.

Cieśle (do 5, tytuł co najmniej chłopa): brak
Zajmuje się ciesiołką czyli wykonywaniem konstrukcji drewnianych, budownictwem drewnianym oraz czasami pracami z zakresu stolarstwa.

Drwale (do 5, tytuł co najmniej chłopa): brak
Zajmuje się wyrębem, czyli pozyskiwaniem drewna z lasu, na potrzeby budownictwa, meblarstwa, szkutnictwa; wytwarza od razu na wyrębie deski darte.

Garbarze (do 3, tytuł co najmniej chłopa): brak
Zajmuje się wyprawianiem skór i futer czyli garbowaniem.

Garncarze (do 2, tytuł co najmniej chłopa): Carlo
Wytwarza wszelkiego rodzaju naczynia gliniane i je wypala, polewa, szkliwi i glazuruje; jakość wyrobów zależy od umiejętności dobrania gatunku gliny i jej wyrobienia do rodzaju naczynia oraz od dobrania właściwej temperatury wypału.

Górnicy rud (do 5, tytuł co najmniej chłopa): brak
Wydobywają rudy miedzi, ołowiu, srebra; tworzą korporacje, które zajmują się nie tylko wydobyciem, ale również metalurgią.

Gwoździarze (do 4, tytuł co najmniej chłopa): Vey
Wyspecjalizowany kowal wykonujący ćwieki, gwoździe i klamry do łączenia konstrukcji drewnianych.

Kopacze gliny (do 5, tytuł co najmniej chłopa): Selene
Wydobywa glinę w gliniankach i przygotowuje odpowiednie gatunki na potrzeby murarzy, ceglarzy, strycharzy i garncarzy; glina jest jednym z podstawowych materiałów budowlanych: od wyklepywania polep (podłogi), poprzez wylepianie ścian chat plecionkowych i szachulcowych, po spajanie kamienia w ciężkich budowlach obronnych.

Ludwisarze (do 2, tytuł co najmniej gołoty): Gall Anonim
Mocno wyspecjalizowany rzemieślnik odlewający dzwony; wyrób świeczników, lichtarzy itp. oraz innych ozdobnych przedmiotów i rzeźb stanowiło działalność uboczną.

Mularze (do 5, tytuł co najmniej chłopa): Bolt
Odpowiednik murarza - wykonuje zaprawy, wznosi ściany oraz mury.

Strycharze (do 3, tytuł co najmniej chłopa): brak
Z odpowiednio wyselekcjonowanej gliny wyrabia dachówki i je wypala; często są dodatkowo szkliwione i glazurowane.

Tokarze (do 2, tytuł co najmniej chłopa): Skayres
Wykonuje na tokarce drewniane elementy mebli oraz naczynia (miski, kubki); na tokarkach wykonywano prace wykończeniowe odlewów cynowych i mosiężnych.

Tracze (do 4, tytuł co najmniej chłopa): Carlo
Przy pomocy piły przecierają kłody wytwarzając kantówki do wznoszenia konstrukcji drewnianych.

Węglarze (do 3, tytuł co najmniej gołoty): brak
W mielerzach przerabiają drewno na węgiel drzewny konieczny w metalurgi (żelaza, metali kolorowych i kruszców), kuźnictwie (kowalstwie) i gospodarstwie domowym; ubocznym produktem jest smoła drzewna.

Wozacy (do 3, tytuł co najmniej gołoty): brak
Pełni rolę usług transportowych w pobliżu miasta: dowozi opał, materiały na budowę, zwozi towary z okolicznych watah służebnych itp.

Złotnicy (do 2, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Wytwarzał ozdoby z metali szlachetnych, kości słoniowej, pereł i drogich kamieni.

Duchowieństwo
Kapłan (do 1, tytuł co najmniej średniej szlachty): tymczasowo Severus
Najwyższy przedstawiciel Czarnego Królestwa przed wilczymi bogami. Odprawia ceremonię Czuwania (odpowiednik mszy - podczas niej wierni słuchają Świętych Ksiąg Oświecenia, rozważają je, modlą się oraz składają ofiary, czyli najczęściej płody rolne poznaczone symbolami poszczególnych bóstw), namaszcza szczeniaki podczas składania je wilczym bogom w ofierze (rytuał Zapoznania - dokładniej nasmarowywanie pyszczka, oczu, łapek i brzuszka szczeniaka w formie zapoznania jego ciała i duszy wilczym bóstwom) oraz udzielania Otwierania Oczu (ceremonia odbywająca się każdego pierwszego dnia lata z wilkami, które tego roku osiągają pełnoletność, polega on na całodniowym śpiewaniu pieśni, modleniu się oraz ponownym przyjęciu święceń rytuału Zapoznania). Ma moc Przywracania (rozgrzeszania), Łączenia (ślub, należy się podczas niego wymienić białymi [dla samicy] i czarnymi [dla samca] kwiatami i zatknąć je sobie za uszy, a jako, że wyznaczony gatunek kwiatu rośnie wyłącznie zimą, to właśnie wyłącznie wtedy odbywa się ceremonia, a kolory są dobrane jako symbol bóstw harmonii - Conteilaxne i Condiamida; drugim elementem jest narysowanie łapą symbolu serca na piersi każdego z partnerów nawzajem na znak miłości i zgodności z wolą Amukudyeroweji) czy Zapomnienia (pogrzeb, podczas którego zbiera się cała wataha i śpiewając pieśni żałobne na cześć umarłego oraz Shianuraoztanadesa, zasypuje ciało zmarłego płatkami zaschniętych kwiatów, a następnie zakopuje w dole). Przeprowadza również wiele innych ceremonii okolicznościowych.

Ministranci (do 5, tytuł co najmniej gołoty): brak
Pomagają kapłanowi podczas ceremonii, nie pełnią jednak oni żadnych ważniejszych funkcji. Nierzadko służą jako sprzątający w świątyni.

Zakonnicy (do 8, tytuł co najmniej gołoty): brak
Mieszkają w specjalnie do tego wyznaczonej siedzibie, tak zwanym Domu Zacisza. Tam pracują, modlą się i w miarę możliwości pomagają innym wilkom i lisom. Często mają wyższe wykształcenie, przez co obejmują funkcje medyków czy zielarzy. Dużą wagę przykładają do kształcenia siebie i pomagania biedniejszym partiom Królestwa.

Medycyna
Chirurgowie (do 2, potrzebny doktorat, tytuł co najmniej średniej szlachty): brak
“lekarz ran”; zajmuje się leczeniem urazów, ran i złamań; wolno mu działać wyłącznie “od zewnątrz ciała”.

Medycy (do 2, potrzebny doktorat, tytuł co najmniej średniej szlachty): brak
zajmuje się wyłącznie “wnętrzem ciała” pozostawiając leczenie urazów i ran chirurgom.

Cyrulikowie (do 5, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Osoba zajmująca się usługami medycznymi najniższego poziomu (puszczanie krwi, rwanie zębów, czyszczenie uszu, leczenie czyraków itp.).

Aptekarze (do 2, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Zajmuje się sporządzaniem leków (nie mylić z zielarzem); wytwarzają ponadto mydło i świece.

Zielarze (do 5, tytuł co najmniej gołoty): brak
Zajmuje się zbieraniem, skupem i uprawą roślin leczniczych; zaopatruje aptekarzy i medyków w podstawowe surowce roślinne; sporządza mieszanki ziołowe, w potrzebie zajmuje się leczeniem.


Armia
Generał (do 1, tytuł co najmniej magnaterii): tymczasowo Severus
Sprawuje władzę nad całą armią, kontroluje porządku, wykonuje treningi całej załogi oraz często wita na królewskim dworze, by przedstawiać wyniki pracy swoich uczniów.

Strateg (do 1, potrzebny doktorat, tytuł co najmniej średniej magnaterii): brak
Zajmuje się opracowywaniem strategii, głównie wojennej.

Rycerze (do 3, tytuł co najmniej średniej szlachty): Gall Anonim
Wojownicy strzegący swojego honoru. Wykazują się dużą szlachetnością oraz kulturą. Świetnie walczą oraz przez swój (najczęściej) nienaganny charakter stanowią autorytet dla innych wilków. Cieszą się wielkim szacunkiem.

Giermkowie (do 3, wilk w wieku do 3 lat, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Pomagają rycerzom w zachowaniu higieny ich zbroi, mieczy, zajmują się koniem. Towarzyszą w pojedynkach.

Piechota (do 15, tytuł co najmniej gołoty): brak
Wojownicy piesi wyposażeni najczęściej w miecze lub toporki.

Szpiedzy (do 3, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Szpiegują sąsiednie watahy na polecenie króla oraz obce istoty magiczne, które wtargnęły na teren Czarnego Królestwa lub jego okolice. Muszą się wykazywać dużym sprytem.

Zabójcy (do 2, tytuł co najmniej średniej szlachty): brak
Wykonują morderstwa na wyznaczonych wilkach bądź mutantach przez króla. Jednakże zlecenia otrzymują dość rzadko, stąd zalecane jest przyjęcie jednocześnie innej funkcji.
Rzemieślnictwo
Balwierze (do 3, tytuł co najmniej gołoty): brak
Fryzjer, golarz, zajmujący się również czynnościami higienicznymi.

Grabarz (do 1, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Dokonuje pochówków i opiekuje się cmentarzem; czasami ma obowiązek usuwania padłych zwierząt z miasta.

Grotnicy (do 3, tytuł co najmniej gołoty): brak
Wyrabia łuki, strzały i dzidy.

Hutnicy żelaza (do 2, tytuł co najmniej gołoty): brak
Metalurg pracujący przy dymarce – piecu do otrzymywania żelaza.

Hutnicy szkła (do 1, tytuł co najmniej gołoty): brak
Przygotowuje surowiec i wytwarza szkło, a z niego wyroby (naczynia, gomółki, tafle).

Kołodziej (do 2, tytuł co najmniej gołoty): brak
Wytwórca wozów i kół.

Koniarz (do 4, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak

Hoduje konie dla stadnin królewskich.

Konwisarze (do 2, tytuł co najmniej gołoty): brak
Wykonuje wszelkiego rodzaju wyroby z cyny: naczynia, zastawę stołową, lichtarze i świeczniki itp.; najwięcej przedmiotów powstaje metodą odlewania.

Korabnicy (do 2, tytuł co najmniej gołoty): brak
Wytwarza łodzie, statki i inny sprzęt pływający.

Kowale (do 5, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Wykonuje precyzyjne narzędzia, zawiasy, zamki i klucze, okuwał skrzynie, wykuwa w kuźni narzędzia dla innych rzemieślników: topory, świdry, piły, sierpy itp.

Krawcowi (do 5, tytuł co najmniej chłopa): Gall Anonim, Skayres
Szyją ubrania dla ludzkich form członków Królestwa oraz inne akcesoria ich wilczych form.

Kucharze (do 6, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Osoba zajmująca się przygotowywaniem posiłków ; na stałe pracują jedynie w klasztorach i dworze królewskim.

Kuźnicy (do 5, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
W kuźnicy przekuwa się na gorąco łupy z dymarek na pełnowartościową stal; wytwarza kęsy, sztaby, pręty, taśmy a nawet blachy; w kuźnicach stosuje się napędzane siłą koła wodnego młoty spadowe.

Młynarze (do 2, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Właściciel młyna, w którym urządzenia mechaniczne mieliły ziarna zbóż na kasze i mąkę.

Myśliwi (do 7, tytuł co najmniej gołoty): brak
Osoba, która na zlecenie właściciela lasów łowi dziką zwierzynę i poluje na nią dostarczając mięso i futra.

Piekarze (do 5, tytuł co najmniej gołoty): brak
Rzemieślnik wypiekający chleb i inne pieczywo (w tym słodkie bułki); mają swoje ławy chlebowe w miastach i na jarmarkach.

Rolnicy (do 10, tytuł co najmniej chłopa): brak
Uprawiają pole, którego plony są przekazywane dla innych rzemieślników lub bezpośrednio dla władcy.

Rzeźnicy (do 4, tytuł co najmniej gołoty): brak
Zajmuje się skupem, ubojem, rozbiorem tuszy i handlem mięsem.

Rybacy (do 5, tytuł co najmniej chłopa): Carlo, Selene
Zajmuje się odłowem ryb w rzekach i jeziorach oraz handlem rybami.

Skotnicy (do 2, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Hoduje bydło na potrzeby dworu i drużyny królewskiej.

Szczytnicy (do 2, tytuł co najmniej gołoty): brak
Zajmuje się wyrobem szczytów czyli drewnianych tarcz bojowych.

Tkacze (do 5, tytuł co najmniej chłopa): brak
Wytwórca tkanin.

Winiarze (do 2, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Zajmuje się uprawą winogron i produkcją wina; wiele winnic uprawianych jest przez zakonników.

Artyści
Bardowie (do 3, tytuł co najmniej szlachty zagrodowej): brak
Muzycy, którzy przygrywając sobie na instrumentach, śpiewają własne lub cudze twory. Najczęściej są to ballady. Nie robią tego wyłącznie na scenie, ale i również przykładowo na ulicach. Są bardziej szanowani od członków kapeli.

Kapela (do 5, tytuł co najmniej chłopa): Carlo, Bolt
Zespół muzyczny o instrumentach często wykonanych własnoręcznie. Odtwarzają głównie pieśni pradawnych wilków. Przygrywają oni podczas przedstawień i tym podobnych przedsięwzięć.

Tancerze (do 5, tytuł co najmniej gołoty): brak
Urozmaicają różne wydarzenia kulturalne (i nie tylko) w Królestwie przy pomocy tańców. Przygrywała im kapela bądź bardowie.

Aktorzy (do 8, tytuł co najmniej gołoty): brak
Występują w amfiteatrze Czarnego Królestwa. Tworzą przedstawienia i je odgrywają. Miewają próby. Nierzadko potrzebna jest umiejętność śpiewania.

Stanowiska stworzone za pomocą strony Mistrz Witold oraz podręcznika z serii "Śladami przeszłości" oraz własnej wiedzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nomida zaczarowane-szablony